Iza nas je prvo kolo 2.HNL. Dugo smo čekali početak nove sezone i možemo reći da smo imali što i dočekati. Po iznimno teškim uvjetima gotovo na svim terenima gledali smo kvalitetan nogomet. Koliko je druga liga nepredvidiva i izjednačna pokazalo nam je prvo kolo koje je dalo poneka rezultatska iznenađenja.

HNK ORIJENT – NK VARAŽDIN 3:1 (Fućak 2x, Frigan / Igrec)

Donedavni prvoligaš u prvom je kolu putovao u Rijeku, na stadion Krimeja gdje ih je čekao dvoboj sa Orijentom. Varaždin koji je u novu sezonu ušao sa promjenama u momčadi baš kao i svaka drugoligaška momčad, nije se dobro proveo na Krimeji. Najnezadovoljnijij može biti novi trener Varaždinaca, Mario Carević pred kojeg je stavljen cilj brzog povratka u 1.HNL. Da taj posao neće biti lak pokazala je baš utakmica protiv Orijenta. Prvo ime susreta svakako je bio Kristian Fućak, dvostruki strijelac na utakmici koji je svojevremeno nosio i dres Varaždina. Fućak je u tri minute s dva brza gola šokirao Varaždince, da bi na visokih 3:0 povisio Frigan za veliko vodstvo nakon prvog dijela utakmice. Do kraja su domaćini utakmicu sigurno priveli kraju, iako su mogli i potpuno potopiti Varaždince, no ipak Igrec je uspio smanjiti na 3:1 za koliko toliko prihvatljiv poraz gostiju.

Orijent

NK SESVETE – NK OSIJEK II 1:4 (Crnov / Branšteter x3, Kuprešak)

U petak svoju su utakmicu odigrali Sesvećani koji su na stadionu Sv. Josipa Radnika dočekali drugu momčad Osijeka. Iako je ovo posljednja sezona Osječana u 2.HNL prema viđenom možemo reći kako će momci Tomislava Radotića u svakoj utakmici biti maksimalno angažirani i motivirani, a kada su takvi mogu biti opasni baš za svaku momčad. Sesvećani na papiru izgledaju jako dobro, jedan su od favorita za vrh druge lige, no u petak nisu bili pravi, a to su mlade snage Osijeka znale iskoristiti. Posebno se istaknuo mladi Luka Branšteter koji je zabijao na različite načine, koristeći suparničke pogreške, ali i pokazavši instančan golgeterski osjećaj pred vratima Sesvećana. Zabio je Branšteter već nakon 4 minute utakmice nakon velike pogreške obrane Sesvećana. Utakmicu u 28.minuti u egal vraća Ivan Crnov, pojačanje Sesvećana u novoj sezoni. Prije odlaska na odmor Branšteter glavom zabija za novo vodstvo Osječana. Drugi dio započinje još jednom velikom greškom Sesvećana, ovog puta vratar Krkalić predaje loptu Kuprešaku koji zabija za odlazak na 3:1 Osječana. Branšteter svoj odlični dan završava u 65. minuti svojim trećim pogotkom za potop Sesvećana na startu.

IMG 20210813 WA0010
NK Sesvete – NK Osijek II

NK KUSTOŠIJA – NK SOLIN 1:1 (Kosić 11m / Mamić)

Kustošija je u ovu sezonu odlučila ući sa pomlađenom momčadi. Kao što je trener Tolić rekao ciljevi su prije svega ostanak u ligi, ali i afirmacija mladih igrača. Klub su napustili najbolji igrači iz prošle sezone Brodić i Šlogar, a da to neće biti veliki udarac za Kustošiju pokazali su Tolićevi momci nakon prvih 45.minuta. Iako u tom periodu nisu zabili pogodak, igra Kustošije u prvom dijelu svakako je za pohvalu. Nažalost po njih falilo je mirnoće u završnici. U drugom dijelu Solinjani se odlučuju za nešto otvoreniju igru. Ipak prvi pogodak na utakmici zabija Kustošija. Sigurni izvođač najstrože kazne nakon prekršaja na Ražunu je Filip Kosić. Solinjani svoj bod osiguravaju tri minute prije kraja kada Luka Mamić pogađa pokraj vratara Kustošije Šuškovića za konačnih 1:1.

c93f5412 0f8c 4ce8 bf8e 039597b482a8
NK Kustošija – NK Solin

NK DUGOPOLJE – NK JARUN 0:2 (Dujmović, Bamba)

Novak u 2.HNL u svom je debitantskom nastupu u drugoj ligi priredio iznenađenje svladavši Dugopolje u gostima. Strijelci za Jarunčane iz kontre i polukontre bili su pojačanje u novoj sezoni Dujmović i starosjedioc u Jarunu, Bamba na asistenciju odličnog Jugovića. Svoje zadovoljstvo nije mogao sakriti niti trener Jarunčana Jerko Leko: Povijesna pobjeda za Jarun, i posvetio bih je ljudima u klubu koji su napravili sve da NK Jarun dignu na razinu na kojoj je danas. Čestitke i igračima, ispoštovali su zahtjeve svaki na svojoj poziciji kao i grupne taktičke zamisli te odlično odgovorili na premijernu utakmicu u drugoj ligi. Dva gola iz polukontre i kontre bilu su plod organizirane obrane koju smo vrlo dobro odradili i tranzicije da iskoristimo prostor iza zadnje linije obrane Dugopolja. Odličan ulazak u igru i svih igrača s klupe je pridonio osvajanju tri boda. Pokazali smo zajedništvo u ovom kratkom periodu i da imamo kvalitetu za drugu ligu. Idemo utakmicu po utakmicu, sad nas čeka Dubrava u subotu za potvrdu ove pobjede u gostima. Nema lakih protivnika, liga je dosta izjednačena i vjerujem da će biti zanimljivo prvenstvo što pokazuju i rezultati prvog kola.

041c1136 283e 4733 a26c 4de4c76a200e
NK Dugopolje – NK Jarun

NK DUBRAVA – NK RUDEŠ 2:2 (Alghoul 11m, Vajdovćić / Korca ag., Sekulić 11m)

Derbi dvije zagrebačke momčadi završio je remijem. Oba kluba tokom pripremnog razdoblja doživjela su promjene na trenerskim pozicijama. U Rudešu je Alena Šušnića zamijenio Ivica Landeka, dok je još friška smjena trenera u Dubravi. Još uvijek se vuku repovi oko odlaska Danijela Pranjića iz redova Dubrave i međusobnih optužbi kluba i Pranjića oko slaganja momčadi. Bilo kako bilo na klupu Dubravaša sjeo je dežurni spasitelj Darko Šantek koji je prošle sezone također uskočio na trenersku poziciju nakon odlaska Šušnića iz Dubrave. Dubrava je Rudeš dočekala u Sigetu koji će im biti domaći teren u ovoj sezoni i povela već u 3.minuti susreta pogotkom Alghoula iz kaznenog udarca. Izjednačenje je za Rudeš stiglo je u 21.minuti susreta kada Festim Shatri puca, a na putu do gola lopta pogađa Ameta Korcu i vara vratara Dubrave. Novo vodstvo Dubravi donosi Filip Vajdovčić, odličnim golom u 64.minuti. Dobio je loptu na desnoj strani, povukao i sjajnim udarcem svladao bivšeg vratara Dubrave Mustapića. Na končanih 2:2 za Rudeš zabija Sekulić iz još jednog dosuđenog kaznenog udarca suca Pečarića.

236156771 4503789449651698 5600671805091409504 n

U preostalim susretima Inter iz Zaprešića odigrao je bez golova protiv Croatije iz Zmijavaca. BSK Bijelo Brdo svladalo je drugu momčad Dinama s rezultatom 2:1 golovima Bernobića i Ilića, da bi za Dinamo u 90.minuti smanjio Svržnjak. Zanimljivo u 79. minuti nakon jednog prekršaja na igraču Dinama došlo je do verbalnog okršaja pored terena, a trener i pomoćni trener Dinama te predstavnik BSK nakon toga su isključeni.

Opatija je u Vinkovcima imala tri boda u džepu sve do 92.minute kada za Cibaliju zabija Bubnjar za vrijedan bod. Iako nam je trener Opatije u razgovoru rekao kako bi u Vinkovcima bio zadovoljan i bodom vjerujemo kako ga ovaj bod ne zadovoljava. Cibalia je povela preko Jelića, da bi preokret Opatijaca stigao u režiji Bjelanovića i Belančića.